MATERIAŁY EDUKACYJNE

Story cards – school

W dzisiejszym poście dzielę się z Wami kolejną odsłoną story cards. Nawet nie macie pojęcia jak wiele radości daje mi tworzenie tych materiałów dla moich uczniów. Cieszę się, że teraz mogę podzielić się nimi również z Wami!

Jeżeli jeszcze nie czytaliście, koniecznie zapoznajcie się z tym wpisem, w którym wyjaśniam czym są story cards i jak z nich korzystam.

Tym razem tematem kart jest szkoła. Oczywiście możecie dać swoim uczniom pełną swobodę, ja zaprojektowałam je jednak z myślą o tym konkretnym zakresie słownictwa. Znajdziecie tam przedmioty szkolne oraz trochę przyborów (na przykład nożyczki). Znajdą się też obrazki z pozoru kompletnie nie pasujące do tematu, ale dajcie uczniom chwilę a na pewno stworzą interesujące historie. Choćby na pierwszy rzut oka klaun czy smok pojawili się na kartach przez przypadek, dzieci czy nastolatki z łatwością umieszczą ich na szkolnym korytarzu albo w pokoju nauczycielskim 😉 Ponownie wśród obrazków znajdziecie różne osoby, którym podczas tworzenia opowieści można nadać różne role. Być może zostaną spokojnymi uczniami, królami balu czy szkolnymi łobuzami 😉

story cards

W zależności od poziomu Waszego Ucznia czy grupy, możecie wykorzystać dzisiejsze story cards jako powtórkę po wakacjach lub poczekać i najpierw wprowadzić słownictwo tematyczne a karty wykorzystać do podsumowania nowo omówionego działu.

Jestem pewna, że Wasi uczniowie będą mieli frajdę tworząc własną szkolną rzeczywistość z moimi kartami <3

Poniżej zostawiam Wam link do pliku pdf. Ponownie znajdziecie 18 kart gotowych do druku. Polecam je zalaminować, wtedy na pewno posłużą dłużej.

Pobieram story cards school pdf

Jeśli lubicie karty do trenowania mówienia, być może spodobają Wam się też inne zestawy, które tworzę. Póki co zachęcam Was do zerknięcia na story cards podróżowanie. Niedługo pojawią się też inne kategorie. Już nie mogę się doczekać, a Wy?

Pamiętajcie też, że swoją pracę z moimi materiałami możecie oznaczać na Instagramie hashtagiem #teachwithedutorka. Dajcie znać, jak podoba Wam się to, co tworzę. A może macie jakieś sugestie?