MATERIAŁY EDUKACYJNE

Story cards – podróżowanie

Lato w pełni a to oznacza tylko jedno – podróże. Osobiście bardzo lubię ten temat i uważam go za tak uniwersalny, że sprawdzi się bez względu na to czy nasi uczniowie wybierają się na Teneryfę czy na działkę pod miasto. Jednocześnie myślę sobie, że hasło wakacje wiele osób może kojarzyć z typową nudną lekcją w szkole, gdzie każdy musi opowiedzieć gdzie był i co robił. Jaki mam sposób na przełamanie nudy? Oczywiście story cards!

Jeżeli nie wiecie czym dokładnie są albo jak możecie je wykorzystać odsyłam Was do tego wpisu.

Dzisiejszy zestaw zawiera 18 kart o tematyce podróżniczo-wakacyjnej. Na każdej z nich jednym z elementów jest osoba. Uczeń sam decyduje czy uczyni ją głównym bohaterem opowieści czy obsadzi w roli statysty 🙂 Jeżeli uczycie większą grupę, wystarczy dać jedną kartę na ławkę.

Mimo tego, że rok szkolny już się skończył, niektórzy z Was nadal prowadzą zajęcia w wakacje. Nawet jeżeli teraz odpoczywacie, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać karty na pierwszych wrześniowych lekcjach jako nawiązanie do lata.

Poniżej zostawiam Wam plik pdf do pobrania. Korzystajcie i koniecznie napiszcie o swoich wrażeniach po przeprowadzeniu zajęć:) Możecie również wrzucać zdjęcia wydrukowanych kart czy zajęć na Instagram i oznaczać mnie hashtagiem #teachwithedutorka 🙂

story cards podróżowanie pdf