MATERIAŁY EDUKACYJNE

Codzienno-łazienkowe fiszki + karty do pobrania

Dzisiaj krótko i na temat. Materiały, którymi się dzielę, miałam gotowe już od jakiegoś czasu, ale nie mogłam usiąść do stworzenia wpisu. Jest więc teraz, niedługi i przekazujący tylko to co powinniście wiedzieć.

Poniżej znajdziecie link do fiszek oraz kart z 20 słowami oraz zwrotami dotyczącymi czynności codziennych i przedmiotów łazienkowych. Jest to zestaw, który przygotowałam na powtórzenie materiału z 4. klasy dla moich uczniów omawiających w szkole podręcznik Steps Plus. Zdaję sobie sprawę, że książki w szkołach się różnią, ale jeśli nawet tworzę coś specjalnie dla jednej czy kilku osób, które uczę, mogę przecież podzielić się tym z Wami. Szczególnie jeśli prowadzicie zajęcia dodatkowe, nie ma żadnego problemu z wykorzystaniem materiałów zawierających nowe słowa.

Fiszki posłużą Wam głównie do wprowadzenia lub przypomnienia słownictwa (w zależności od poziomu uczniów). Natomiast karty możecie wykorzystać na kilka sposobów:

  • memory – szukanie obrazka i pasującego do niego podpisu,
  • matching – dopasowywanie obrazka do słowa (szczególnie polecam na początku dla przećwiczenia)
  • guessing – pokazujemy uczniowi obrazek (lub losuje go sam), a on musi zgadnąć jego nazwę
  • make a sentence – uczeń losuje obrazek i układa zdanie z przedstawionym słowem lub zwrotem (w przypadku tych konkretnych kart sprawdza się połączenie ćwiczenia z godzinami i opowiadanie, o której godzinie uczniowie wykonują daną czynność)

… i wiele wiele więcej.

Mam nadzieję, że te materiały przydadzą się na Waszych zajęciach. Każdy zestaw ma na ostatniej stronie wzór, który możecie wydrukować po lewej stronie żeby ozdobić karty. Polecam też je zalaminować, szczególnie karty do gry w memory.

Pamiętajcie żeby śledzić mnie na instagramie, a jeśli wykorzystacie moje materiały na swoich lekcjach, koniecznie wrzućcie zdjęcie i oznaczcie mnie @edutorka oraz dodajcie hashtag #teachwithedutorka.

Poniżej dwa pliki:

codzienno-łazienkowe fiszki

codzienno-łazienkowe karty

Udanej lekcji!

P.S.: nie zapominajcie też o innych gotowych materiałach na blogu, na przykład szkolnych story cards 😉